STRATEGIA INWESTYCYJNA 2017-2020

„Jeśli nie wiesz dokąd zmierzasz, każda droga zabierze cię donikąd”
Henry Kissinger

Od początku 2017 roku prowadzę swój portfel inwestycyjny (właściwie inwestycyjno-oszczędnościowy) zgodnie z indywidualną Strategią Inwestycyjną 2017-2020.

Brzmi strasznie? A nie powinno! 🙂 Tak naprawdę sprawa jest bardzo prosta i każdy jest w stanie wdrożyć taką Strategię, czyli długoterminowy pomysł na swoje finanse, który pomoże w realizacji średnio- i długoterminowych celów.

Polecam zapoznanie się z dwoma wpisami na blogu:

  • Określenie profilu inwestora i budowa prostej strategii inwestycyjnej – jest to teoretyczne podejście do budowy strategii inwestycyjnej. Znajdziesz tutaj kilka pytań, które pomogą Ci zdefiniować swój profil inwestora, określić realne cele inwestycyjne oraz zbudować ścieżkę prowadzącą do realizacji celów, czyli strategię inwestycyjną.
  • Moja Strategia Inwestycyjna 2017-2020 – na podstawie wskazówek zebranych w powyższym wpisie, stworzyłem i opisałem swój profil inwestora, postawiłem sobie cele inwestycyjne i zbudowałem Strategię, która mam nadzieję poprowadzi mnie do celu. Zachęcam do zapoznania się z tym wpisem. Wtedy jaśniejsze staną się decyzje inwestycyjne i oszczędnościowe, które podejmuję i opisuję w portfelu inwestycyjnym.

STOPIEŃ REALIZACJI STRATEGII INWESTYCYJNEJ:

Komentarz do realizacji Strategii możesz znaleźć w comiesięcznych podsumowaniach Portfela inwestycyjnego.